25 sierpnia 2012

Tag: 7 prawd o mnie.

today: tag 7 truths about me.
1. I'm singing in the choir :)
2. I can easily remember long numerical sequences, but can't remember names, dates, facts ... grr!
3. I've been writing stories since I was 9.
4. I learned English in a year, but I didn't learn French in 12 years
5. I hate learning by heart!
6. When I'm home alone, I speak to microwave :)
7. I have specific sense of humor. My close friends can't be serious with me too long.
---
Uwielbiam tagi :) Więc się ucieszyłam, gdy tag do mnie dotarł! Zatagowała mnie Ki@


- napisać siedem prawd o sobie,
- otagować kolejne 10 osób.

1. Śpiewam klasycznie/w chórze :) Kiedyś, dawno temu chodziłam do szkoły muzycznej (grałam na gitarze, ale nie lubiłam tego) i miałam zamiar próbować swoich sił na akademii muzycznej w śpiewie właśnie :) Ale - dzięki Bogu - życie weryfikuje plany, nie wyobrażam sobie traktować śpiewu jako obowiązku ;)

2. Mam dosyć dziwny talent do zapamiętywania ciągów liczbowych - numery PESEL, telefonów, kody pin do kart bankowych, kredytowych i SIM, a także numeryczne i nie tylko hasła do różnych kont internetowych. 7, 8 cyfrowe kody identyfikacyjne do różnych portali mam w głowie, tak samo wiele nieaktualnych numerów telefonów i gadu gadu :) Za to za nic nie potrafię zapamiętać dat, urodzin, nazwisk i imion :(

3. Piszę opowiadania od 9 roku życia. Od 12 lat pracuję nad swoją własną powieścią, obecnie jest to już chyba 6 wersja.

4. Mam wybiórczy talent do języków. Angielskiego nauczyłam się w rok (komunikatywnie, mogłam czytać książki w oryginale. Obecnie wolę słuchać i czytać niż pisać i mówić ;)), francuskiego uczyłam się 12 lat i nadal nic nie umiem. Po dwóch latach nauki rosyjskiego umiem tylko rozszyfrować cyrylicę :)

5. Nie cierpię uczyć się na pamięć! Na studiach wolę przedmioty logiczne oraz kreatywne.

6. Gdy jestem sama w domu rozmawiam z mikrofalówką lub piekarnikiem :)

7. Jestem osobą z bardzo specyficznym poczuciem humoru :) Powiązane jest to z moją wyobraźnią (nazbyt wybujałą) oraz osobą mojej zwariowanej sąsiadki. Ci, co mnie znają dłużej i lepiej, nie potrafią zbyt długo w mojej obecności zachować powagi :)

Taguję:
Mazik

Oraz każdą osobę która to czyta i ma ochotę wziąć udział w zabawie :)

8 komentarzy:

 1. Ja też śpiewałam w chórze, ale to dawno temu i też bardzo łatwo przyswajam ciągi liczbowe, znajomi śmieją się ze mnie, że nie potrzebuję książki telefonicznej, bo numery zawsze wybieram z pamięci.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobno zdolności muzyczne i matematyczne są ze sobą powiązane, bo to sąsiadujące ośrodki w mózgu ;) Co do numerów telefonów, z całej rodziny nie umiem zapamiętać tylko nowego numeru brata ;) wiem jakie są pierwsze trzy cyfry, reszty - nie dopowiem nawet pod groźbą ścięcia głowy ;)

   Usuń
 2. Ja za to mam świetną pamieć do kodów, kiedy piszę programy potrafię je odtworzyć linijka po linijce co przy programach po kilkaset linijek nawet jest nie lada wyczynem :D Taki trochę ze mnie nerd ;)
  Anomalia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gratuluję, podejrzewam że już np pełnego numeru konta bankowego bym nie zapamiętała ;) Ale i tak, podejrzewam że taka zdolność dla programisty to akurat duże udogodnienie ;)

   Usuń
 3. I ja śpiewałam w chórze - w podstawówce i trochę w gimnazjum. Pkt 2. też jako tako pasuje i do mnie, bo znam swój pesel, piny, numery bankowe, telefony itd :P Uśmiechnęłam się przy pkt 6. :D Jak to robisz? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znaczy, to się wzięło trochę z tego, że zwykle w domu jest ktoś - mama, tata, brat, ewentualnie współlokator :) Ale zwyczaj się pojawił na studiach - jak spędzałam tydzień, dwa sama w mieszkaniu, a nie było nikogo, dla zdrowia psychicznego rozmawiałam z piekarnikiem w tamtym wypadku :) Z mikrofalówką rozmawiam w domu, szczególnie gdy rozlega się piszczek przypominający o zakończonym cyklu programowym ;) Kiedyś rozmawiałam z moim wiekowym psem, ale niestety, musieliśmy go uśpić, i z potrzeby rozmów, zaczęłam rozmawiać z mikrofalówką ;)

   Usuń
 4. jeszcze z mikrofalówka nie zdarzyło mi sie mówić;d
  hehe;d
  pozdrawiam,zapraszam;)

  OdpowiedzUsuń
 5. pamiętaj! gadaj z kwiatami xD

  OdpowiedzUsuń