26 maja 2012

Paskuda i mycie włosów alkoholem. Horrible fabric and washing hair with alcohol.

Some fabric, which is horrible to me. I thought that it may be a skirt, but now thinking about bag ... And some hair problem - what to do, when we can't wash hair? I heard about alcohole ... Not decided, what think about it.
---

Nigdy nie trafiłam takiego materiału jak ten. Jest paskudny. Od początku mi nie pasował, nie pasuje nadal i raczej nie spasuje. A zrecyklingować trzeba, bo mi się nie mieści w szafach.
Miała być spódniczka a la Gavroche, taka prosta, z szelkami odpinanymi, ale chyba powstanie torba. To istna paskuda jest. Łee.Przynajmniej gatunek się broni, bo to podobno bawełna - jak widać, gniecie się dość mocno, a i w dotyku też nie jest nieprzyjemna. Ale fakt faktem pozostaje, że to paskuda.


I trochę z drugiej beczki - tej włosowej. Myślę, że każdemu zdarzyło się, że akurat, gdy miał zamiar myć głowę, zabrakło wody - konserwacja rur, awaria w wodociągach, itd ...
Niestety, mnie to wczoraj spotkało. Wiem, ze sposobem na taką sytuację jest suchy szampon, ale czy słyszał ktoś o myciu włosów spirytusem? Wiem ,alkohol, wysusza, ale podobno ci, którzy są uczuleni na wodę (mama znała taką kobietę!), myją głowę właśnie alkoholem - nasączają waciki, wciskają w grzebień i grzebieniem wyczesują sebum.
Jakoś tak ... ciężko mi w to uwierzyć. Znaczy, z punktu widzenia początkującej włosomaniaczki. Ciekawa jestem, czy jako wyjście awaryjne by to zadziałało :)

6 komentarzy:

 1. Zastanawiam się jak się objawia takie uczulenie na wodę. Wiecznym świądem od góry do dołu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej reakcją alergiczną na danym kawałku ciała. Np ja jestem uczulona na niektóre kosmetyki ,ale tylko na twarzy - na ciele mogę ich używać. Ta pani podobno puchła na głowie, jeśli umyła czy twarz czy włosy wodą. Sama nie widziałam, od mamy słyszałam :) A nosiła długie włosy przez prawie 20 lat ...

   Usuń
 2. Ha zabawny facet ten David i śpiewa też całkiem całkiem!

  OdpowiedzUsuń
 3. Zamiast suchego szamponu tak na szybko pomaga posypka dla dzieci (biały proszek). Ale jak się ma ciemne włosy to może być widać :)
  kisioł :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Równie dobrze można użyć zwykłej mąki ziemniaczanej ;p

   Usuń