29 maja 2012

Co kocham i lubię? My favs.

My favourite hairstyles. Lizzie Bennet, Hayley Williams, my ideal hair and probably man hair :)
---

Jakiś czas nie będę pisać ani robić zdjęć swojej głowie ani włosom. Popyt mówi nie, nie będę generować podaży. I jeśli uważasz, że stracisz czas czytając - jak cie zacznie coś nudzić, nie czytaj! Proste :)

(Skasowałam cały środek. Postanowiłam się nie żalić, ani nie tłumaczyć. A krytykę, mimo że boli, przyjmuję do serca, i uwzględnię.)

Kilka moich inspiracji - pragnień - marzeń włosowych. Coś, co podziwiam, zawsze chciałam, czasem próbowałam, intrygowało mnie lub po prostu w sobie rozkochało.


Dokładnie ta Lizzie, dokładnie ta fryzura, dokładnie te loczki. Keira nie umywa się do Jeniffer jako Lizzie.


Hinduskie warkocze. I warkocz wróżki - zielarki z Bride  & Prejudice. Niestety, nadal nie potrafię znaleźć przechwyconego kadru z tamtej sceny.


Zarazem moja ukochana wokalistka, i włosy, które swego czasu miałam na swojej głowie (przypłaciłam to spaleniem czupryny). Uwielbiam jej fryzury. Wszystkie odcienie ognia na głowie, z różem włącznie, może za wyjątkiem wersji blond i wygolonej. Dla mnie symbol ognistowłosych :)


Ideał do którego dążę.


To są naprawdę zdrowe włosy! Szczegółem jest, że to prawdopodobnie mężczyzna :)A wszystkim, którzy jednak przeczytali, życzę miłego popołudnia!

13 komentarzy:

 1. faktycznie na ostatnim to facet. Oni mają właśnie takie piękne włosy. Większość chłopaków jakich znam z długimi włosami mają takie lśniące, śliskie, gładkie włosy. Niesprawiedliwe :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, i zupełnie nie rozumiem, czym na to zasłużyli ;D Znam dokładnie jednego mężczyznę, który odróżnia maskę od odżywki ;D Przy okazji jest właścicielem przepięknego kręconego Afro ;D

   Usuń
  2. Może to przez to, ze oni nie prostują włosów, nie męczą ich stylizacją itd...?
   Skąd takie przypuszczenie, ze to mężczyzna?

   Usuń
  3. spójrz na dłonie - kobiety nie mają tak mocno rozbudowanych palców i kostek dłoni ;) Dodatkowo - brak bioder, talii i biustu ;)

   Usuń
  4. Jeśli chodzi o dłonie - trudno się nie zgodzić =) co do figury - niewiele widać, zresztą może być to workowate ubranie, nie wiadomo.

   Usuń
  5. Ale kobieta zwykle nawet w workowatym ubraniu jakieś kształty ma ;p

   Usuń
 2. Kobieto, kocham cię za te zaj*** męskie włosy ^_^ [omdlewa w fotelu oddając się fantazjowaniu;)]

  OdpowiedzUsuń
 3. fajny pomysł na post i jaka ładna nowa nazwa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Z postem nosiłam się od stycznia, i chyba będzie w paru etapach jeszcze. a nazwę zmieniłam, żeby rozwiać pewne ... wątpliwości ;)

   Usuń
 4. Ejjjj, co jest nie tak, czemu środka nie ma?!

  OdpowiedzUsuń
 5. Na każdym zdjęciu są piękne włosy! Najładniejsze są te męskie. Wyobraź sobie, że mojemu bratu włosy zaczęły się kręcić w połowie szkoły średniej. A dokładnie pomiędzy zasadniczą a technikum. W wakacje. Wrócił po wakacjach do szkoły z kręconymi włosami! I nie była to trwała:) Nasi rodzice byli wzywani do szkoły, bo wtedy było nie do pomyślenia żeby chłopak coś robił z włosami. Urósł też wtedy 20 cm:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda jest taka, że w okresie dojrzewania chłopcom włosy często zaczynają się kręcić, albo prostują :)Mój wujek też był wzywany z tego powodu do dyrektora, gdy miał 14 lat ;)Mój brat też miał kręcone włosy, takie zwijające się serpentyny, ale prawdziwy szok to był jak zobaczyłam jego kolegę - jak go obcinała moja ciocia (nosił długie za pas kręcone, baraniaste włosy), bo żaden fryzjer nie chciał się tego podjąć, to stępiła 4 pary nożyczek :)
   Męskie włosy mają jakieś predyspozycje do bycia mocniejszymi ;) Damskie są zwykle po prostu wymuskane ;)

   Usuń