9 lutego 2013

Pomysł.

Od dawna zanoszę się z opublikowaniem wpisów na temat wyglądu damy w XIX wieku. W ramach projektu regencja jakąś tam wiedzę już tu przelałam, ale mam ochotę na więcej, i to nie tylko w tej epoce ;)
Niestety, sama za dużo na sobie nie pokażę (sukienka wisi wciąż na manekinie, bez rękawów i niepodłożona), ale mogę pokazać to, co zgromadzono w muzeach i coś o tym napisać.

Myślę, że zacznę znów od uporządkowania ubioru regencyjnego. Myślę, aby zrobić to, opisując jeden dzień z życia kobiety okresu napoleońskiego.

Następne w kolejce byłyby romantyzm, wojna secesyjna (u nas powstania), późny wiktorianizm, koniec wieku i okres do pierwszej wojny światowej.

Będą błędy, niedopowiedzenia i z pewnością ktoś, kto zna się na tym lepiej ode mnie ;) Przybliżę stroje kobiet zamożniejszych - z bogatego mieszczaństwa i arystokracji, ponieważ to o nich mamy najwięcej informacji.

Co wy na to? Są chętni na taki dzień z modą? :)


8 komentarzy:

 1. Jestem nawet bardzo chętna, uwielbiam oglądać stroje i fryzury z dawnych czasów!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem otwarta na nowości, a o tej tematyce jeszcze nie czytałam :)
  Anomalia

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo mi miło za tak szybki odzew! Już teraz widzę, że temat się baardzo rozciągnie w czasie, ponieważ kobiety były w stanie zmienić suknię ... kilkanaście razy w ciągu dnia! Zacznę od rana, i tak jeden rodzaj sukni będzie w jednym poście ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak się ciesze ze wpadlas na ten pomysl.. nieraz szperalam po internecie za takimi tematami dawnych ubiorow..będę regularnie czytac te wpisy!:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak, tak, tak! Czyń to i to szybko! Bardzo interesuje mnie ten temat;)

  OdpowiedzUsuń
 6. A więc postanowione, wpisy powstaną, ale proszę o cierpliwość ;) Jedno to wyszukanie sukien, drugie ubranie tego w formę literacką ... ;)

  OdpowiedzUsuń