13 lutego 2012

Coś innego :)

Włosy od trochę innej strony :)

Również zaplatam warkocze z włóczki :)
To są zdjęcia z trakcie pracy.
Czas zaplatania to około 36 godzin, długość - do bioder, grubość - trzy nici średniej włóczki ;)
Zużyty materiał póki co: dwa motki wełny.
Ostatnie: pomysł na ukrycie niedokończonej pracy :)
Głowa Magdy.
I jak? :)

7 komentarzy:

 1. Nie miałabym tyle cierpliwości, chociaż pomysł bardzo ciekawy - kto wie, czy kiedyś nie skorzystam =)

  Możesz zamieścić dokładniejszą instrukcję lub link do jakiegoś artykułu dokładniej pokazującego wykonanie tych fal w stylu lat 40? Wyglądają bardzo ciekawie, chciałabym spróbować zrobić coś takiego na moich włosach, ale niestety nie bardzo rozumiem zamieszczony przez Ciebie opis...

  OdpowiedzUsuń
 2. zamieszczę film, z którego ja uczyłam się robić :)

  OdpowiedzUsuń
 3. z jakiej wełny robiłaś ?? czy byś mogła podać firmę ?? rozumiem że to taka zwykła wełna , tak ?? ( jeżeli tak to ona nie " gryzie " ?? )

  OdpowiedzUsuń
 4. a i mam proźbę : czy byś mogła pać jakiegoś linka do instrukcji lub filmika jak się robi z takiej wełny ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wełna to zwykła wełna ze sklepu, ale grubsza, gładka, niezbyt zbita, ale nie moher. Wełna nie gryzie, zwykle nie ma zbyt dużo do czynienia z skórą głowy :) Ważne, aby wszystkie kolory były takie same gatunkowo. Filmiku ani instrukcji po prostu nie ma, sposób wplatania trzeba wypróbować i po prostu poćwiczyć ;) Podobnie wplata się wstążkę lub rzemyki we włosy, tylko włóczkę się zaplata potem samą, nie kończąc na samych włosach.

   Usuń
 5. a czy na dłuższych włosach ( do ramion ) , wełna takiego samego koloru jak włosy to wygląda tak samo jak z włosami syntetycznymi ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Włóczka zawsze będzie włóczką, będzie się odróżniać, można spróbować z wełną czesankową używaną do filcowania, ufarbować ją na kolor włosów i wtedy wpleść, ale to będzie raczej drogie rozwiązanie. Chyba lepiej jednak poczekać, aż włosy urosną :) To zajmie od 3 do 6 miesięcy ;)

   Usuń