7 października 2014

What happens when Margaret, Jane and Scarlett meet for cup of coffee?

Today I'll show you new hirstyle made for Magda by me. It fusion of inspirations about Jane Eyre, Scarlett O'Hara and Margaret Hale. A lot of fun with braids, crossing parts and - of course - only two bobby pins ;) Do you like it? :)

Dziś fryzura, którą roboczo nazwę krzyżówką Jane Eyre, Scarlett O'Hary i Margaret Hale (odpowiednio: Dziwne losy Jane Eyre, Przeminęło z wiatrem oraz Północ Południe). A inspiracji nie czerpałam z żadnego z nich :)
Dużo w niej łączeń, przeplatania i krzyżówek - trzeba mieć nieco doświadczenia w zaplataniu, żeby się nie pomylić. Ale efekt wart jest zachodu ;)


Do fryzury użyłam tradycyjnie tylko dwóch wsuwek. Jedna z nich mocuje kok od góry, druga od dołu.

Wtrącę słów kilka, ponieważ pewnien komentarz dał mi do myślenia :) Co by było gdyby Scarlett, Margaret i Jane naprawdę się spotkały? Oprócz oczywistych barier (to w końcu trzy postaci literackie różnych autorek), należy jeszcze wziąć pod uwagę aspekt czasu (i miejsca) akcji powieści :) Jane Eyre "toczyła się" gdzieś w latach 40 XIX wieku, w majątku ziemskim w Anglii (tej mniej uroczej i pastelowej niż ta przedstawiana przez Austen). Margaret Hale wyszła za mąż za Johna Thorntona, zamieszkała ... gdzieś, również w Anglii (wybaczcie, książki nie czytałam, a nie pamiętam czy coś o tym wspomniano w serialu ;)) w latach 50-tych XIX wieku. Scarlett swoje wielkie wejście przeżywa w latach 60-tych wieku XIX wieku, w czasie amerykańskiej wojny secesyjnej (po drodze biorąc trzy śluby) w latach 70 lub 80 pojawiając się w ... Irlandii. Myślę, że właśnie lata 80 byłby to odpowiedni moment na spotkanie trzech wielkich kobiet literatury, Właśnie w Irlandii, przy irlandzkiej kawie :) Pewnie wzajemnie wspierałyby swoje decyzje życiowe - które ewidentnie w jakmiś wymiarze uniezależniły je od mężczyzn - wykazując jednak rozwagę - że miłość do mężczyzny, odpowiedniego mężczyzny, rodzina nie zabiera wolności - ona ją otwiera ;)
Na sam koniec "inspiracje" do fryzury:

Jane Eyre (źródło)
Scarlett O'Hara (źródło)
Przy czym przy Scarlett uważajcie. W większości w filmie nosiła na głowie to, co uważano za modne i ładne w 1940 roku, nie w 1860 ;)

Margaret Hale (źródło)
Jak Wam się podoba? 

Dobranoc! Good morning? :)
20 komentarzy:

 1. Oh it is so beautiful! I can't wait until my hair grows back out again (should NOT have cut it in the first place!!!!) so I can start copying your lovely hairstyles!!
  Blessings!
  Gina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you! I'm looking forward to see your hairstyles ;)

   Usuń
 2. Dwóch wsuwek? O matko, no jak? :D piękna fryzura.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I tak jest progres, bo dwie a nie jedna ;)

   Usuń
 3. Wow! Wyszło super. :)
  Ja właśnie kombinuję na wesele coś podobnego, ale boję się czy kilkanaście szpilek/wsuwek na radę... czy pójdę w rozpuszczonych. Haha.

  W planach mam właśnie Jane Eyre do czytania, bo o ile dawny klimat uwielbiam i marzą mi się suknie, tak wstyd się przyznać, ale nic z 'klasyki' nie czytałam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli święty czas przeczytać :) Ja jako ślubna taka fryzura by ładnie wyglądała - polecam jeszcze użyć wosk lub pomadę (na prawdziwą wiktoriańską przepis dała/da Porcelana ;))

   Usuń
 4. Ŝliczna fryzura! Mogłabym taką nosic na codzień :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serdecznie polecam, twoje włosy ładni e by się w niej układały :)

   Usuń
 5. Przepiękna fryzura :) Ale pewnie trzeba mieć do niej bardzo długie i niewycieniowane włosy... ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właściwie to nie ;) magdy włosy są niecieniowane, ale sięgają do połowy łopatek ;)

   Usuń
 6. Otóż to, mądrze napisane. To o tej wolności. :)
  A fryzura bardzo mi się podoba. No dobra... Moje włosy jeszcze do niej nie dorosły. :( Ale może wkrótce. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mpje chwilowo również są za krótkie ;)

   Usuń